E-Ticaret Nedir?

E-ticaret; 1995 yılından sonrasında tüm dünyada internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin dijital ortamda online olarak yapılması kavramıdır. E-Ticaret, herhangi bir ürün ya da hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle bir web sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan bir alışveriş yöntemidir.

Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine E-Ticaret’i de ekleyen işletmeler, bir tek belirli bir lokasyona ve noktaya satış yapmanın ötesine geçerek, süreçlerine E-Ticaret’i de dahil etmeye başlamıştır.

E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için çok uygun bir Ticaret şeklidir. E-Ticaret, belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına ve daha hızlı ödemeleri slim alınmasına olanak sağlamaktadır. Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler içine-ticaret önemli bir satış kanalıdır.

B2C E-Ticaret Nedir?

“Business to Consumer”, Türkçesiyle “Firmadan Tüketiciye” kavramı şirketlerin tüketicilerle direkt olarak kurduğu ticari ilişkiyi açıklayan ifade eden kısa tanımdır. Bireysel olarak meydana getirdiğimız tüm alışverişler, B2C iş modeli kapsamındadır.

Geleneksel satış meydana getiren bir işletmenin oldukça fiziksel gideri bulunmaktadır. E-ticaret dünyasında ise işletmeler, bu harcamalardan büyük ölçüde tasarruf etmektedir.

E-Ticaret dünyasında, alan kişi profilleri çok daha net bir şekilde analiz edilebilir ve doğru bir hedeflemeyle yüksek sayıda müşteriye rahatça ulaşılabilir. Google Analytics ve benzeri uygulamalar, bu anlamda işletmelere büyük bir avantaj sunmaktadır.

Rakiplerinden geri kalmak istemeyen yüzlerce marka, her yıl E-Ticaret siteleri üzerinden satışlarını gerçekleştiriyor ve kar oranlarını her yıl kat be kat arttırıyor. Bu güçlü yarışta geride kalmayı istemezsiniz. Şimdi size sunduğumuz avantajlı e ticaret paketleri özelliklerini inceleyin ve fırsatlardan yararlanın! E-ticarete iyi bir başlangıç yapmak için doğru yerdesiniz…

İşiniz için en uygun olan e-ticaret paketi ile E-Ticaret’e adım atın.